Kvačianska dolina

Kvačianska dolina sa nachádza na Liptove, vo východnej časti Chočských vrchov. Patrí medzi najkrajšie doliny tohto regiónu a každoročne ju navštívi tisíce turistov.

Dolina nie je príliš dlhá, no za to je nádherná a svojim návštevníkom poskytuje prekrásne výhľady a nezabudnuteľný zážitok v krásnom horskom prostredí. I preto je dolina vhodná pre rodiny s deťmi a tiež turistov všetkých kategórií, ktorí chcú stráviť čas v prírode a nadýchať sa horského vzduchu.

Kvačianska dolina

Kvačianska dolina je pre svoju výnimočnosť vyhlásená za Národnú prírodnú rezerváciu. Dolinou tečie rieka Kvačianka, ktorú je vidieť na začiatku a na konci doliny. Inak je hlboko v tiesňave pod turistickým chodníkom.

Kvačianska dolina spája liptovskú dedinu Kvačany s oravskými dedinami Huty, Malé Borové a Veľké Borové. Veľkou atrakciou a zaujímavosťou je bralo – Hladká skalka. Nie však toto bralo láka množstvo turistov s fotoaparátmi, ale to, čo je možné odtiaľ vidieť. Na opačnej strane doliny sa ponúka nádherný výhľad na skalný útvar – ,, Jánošíkova hlava “

Dolina ponúka i rozhľadňu, odkiaľ je možné zo 70 metrovej výšky pozorovať koryto Kvačianky. Na celom úseku doliny je potrebné byť obozretní a opatrní, lebo na niektorých miestach sa nachádzajú strmé svahy.

Kvačianska dolina - Mlyny-Oblazy

Na križovatke sa nachádzajú Mlyny-Oblazy, ktoré majú bohatú históriu a ponúkajú tiež skvelý priestor na oddych. Je možné si tu zakúpiť suveníry ale aj pozrieť si to, ako tu fungoval život v minulosti. Spoločnosť vám budú robiť mačky, sliepky a kozy, ktoré sa po tomto priestore pohybujú.

Odtiaľto je možné pokračovať smerom na Huty alebo na Veľké Borové a tak pokračovať po náučnom chodníku Prosiecka-Kvačianska dolina.

Každý, kto touto dolinou pôjde si ju zamiluje a bude sa tu chcieť vrátiť znovu.

Mapa

marker
Naviguj ma sem!