Jaskyňa Driny

Jaskyňa Driny je jedinou sprístupnenou jaskyňou pre verejnosť na západnom Slovensku a tak si nádheru podzemného sveta môžu vychutnať aj obyvatelia na západe krajiny. Jaskyňa Driny sa nachádza v chránenom území Malé Karpaty, neďaleko od obce Smolenice. Výlet je možné spojiť aj s návštevou nádherného Smolenického zámku, ktorý sa nachádza len kúsok od jaskyne.

Smolenický zámok

Smolenický zámok

driny_cave_interior_12

Jaskyňa bola objavená v roku 1930 a už v roku 1935 bola sprístupnená verejnosti. Dodnes je známa najmä vďaka jej puklinovému typu a kvapľovej výzdoby. Jaskyňa tak oplýva mnohými nádhernými kvapľovými útvarmi a najkrajší z nich dostal totiž aj pomenovanie – Slonie Uši. Vidieť tu môžete taktiež sintrové vodopády, sintrové jazierka, pagodovité stalagmity, ale aj rôzne stalaktity rôznych foriem.

Slonie uši

Slonie uši

Jaskyňa Driny je dlhá 450 metrov a celková prehliadka jaskyne trvá približne 35 minút. Nadmorská výška pri vstupe do jaskyne je 399 m n. m. Pripravte sa aj na netopiere, keďže v tejto jaskyni bolo nájdených až 11 druhov netopierov. Táto jaskyňa je ideálnym miestom na strávenie voľného času s rodinou či priateľmi a môžete si byť istý, že ak sa do nej raz pozriete, tak ju budete chcieť navštíviť znovu.

Otváracie hodiny

Apríl, Máj, September, Október
10:00 do 14:30
Pondelky zatvorené

Jún
9:00 do 16:00
Pondelky zatvorené

Júl, August
10:00 do 17:00
Pondelky zatvorené

Cenník

Dospelí : 6 EUR
Deti : 3.0 EUR

Mapa

marker
Naviguj ma sem!