Zbojnícka chata

Ak sa plánujete vybrať do Vysokých Tatier a chceli by ste ich vidieť vo svojej najväčšej kráse, tak vám určite odporúčame výstup na Zbojnícku chatu. Tá sa totiž nachádza vo Veľkej Studenej doline, ktorá je považovaná za jednu z najkrajších v celom národnom parku. V doline sa nachádza až 26 plies, čím sa nemôže pochváliť žiadna iná dolina vo Vysokých Tatrách. Dolina je taktiež plná života a tak okrem obdivovania tatranskej flóry tu máte možnosť vidieť aj kamzíky, či svište. Priamo z doliny sa môžete pokochať aj výhľadmi na okolité štíty, ktorými je obkolesená Zbojnícka chata.

Zbojnícka chata

Prvopočiatky Zbojníckej chaty siahajú až do roku 1970 a mnohí si nevedia vysvetliť, podľa čoho bol pomenovaný názov chaty. Je to pre pytliactvo v doline, ktoré tu v minulosti bolo rozšírené.

Chata sa nachádza vo výške 1960 m n. m. a je celoročne otvorená. Slúži taktiež aj ako noclaháreň s kapacitou 16 ubytovacích miest. V lete sa z chaty dá vyraziť na okolité štíty alebo si vychutnať krásu horských plies. V zime je chata perfektným štartovacím bodom pre skialpinistické túry.

Ako sa tu dostanete?

Vyrazíte zo Starého Smokovca po zelenej značke na Hrebienok. Ak si chce niekto ušetriť približne 45 minút, tak sa môže odviesť aj pozemnou lanovkou, ktorá premáva na trase Starý Smokovec – Hrebienok v oboch smeroch. Z Hrebienka sa vyberiete po červenej značke až na rázcestie Nad Rainerovou chatou. Odtiaľ zabočíte doľava a až po Zbojnícku chatu pôjdete po modrej značke. Cesta zo Starého Smokovca až na Zbojnícku chatu trvá približne 3 – 3,5h.

Zbojnícka chata - mapa

 

Mapa

marker
Naviguj ma sem!