ZOO Košice

Na Slovensku máme niekoľko zoologických záhrad, ale tá najväčšia s plochou 288 ha sa nachádza práve v Košiciach – ZOO Košice. A veľká nie je len areálom, ale taktiež aj výstavnou plochou a zákazníkom má jednoznačne čo ukázať.

zebry v ZOO Košice

História

ZOO Košice je v prevádzke už od roku 1986, kedy sa ZOO rozprestierala na ploche 7 ha a nachádzalo sa tu 23 druhov zvierat. Od svojho začiatku však ZOO urobila veľký posun vpred a dnes ako sme už spomínali sa ZOO nachádza na ploche 288 ha a môžete tu vidieť až neuveriteľných 230 druhov zvierat.

Ťava dvojhrbá ZOO Košice

Zaujímavosti zo života v ZOO

Okrem iného vás určite zaujme fakt, že ZOO Košice má najväčšiu voliéru na Slovensku a taktiež aj najväčší areál medveďa hnedého v zoo strednej Európy.

Možno práve aj najväčší areál medveďa hnedého v strednej Európe sa postaral o rekord zapísaný v Guinnesovej knihe rekordov, keď sa práve v Košiciach narodili medvedici medvedie pätorčatá. Dve z nich môžete v košickej zoo vidieť aj dnes.

Zoo v Košiciach sa môže pochváliť taktiež aj botanickým náučným chodníkom, ktorý bol vybudovaný v roku 2011 a je jediný na Slovensku. Postupne boli k nemu vybudované aj ďalšie chodníky, konkrétne Vtáčí chodník v roku 2012, Včelársky chodník v roku 2013 a Geologický chodník v roku 2015.

Zoo v Košiciach je ideálny tip na výlet s deťmi, ktoré budú z jednotlivých zvierat unesené. Veľkou výhodou zoo je práve obrovská plocha, na ktorej sa rozprestiera a to umožňuje zvieratám mať rozsiahle areály, kde sa cítia ako v prirodzenom prostredí.

Tuleňe v Košickej ZOO

Prístup

Zoo sa nachádza v mestskej časti Kavečany. Najjednoduchšia cesta tu vedie autom, ale je možné sa tu dostať taktiež autobusom č. 29, zoo je konečná zastávka.

Mapa

marker
Naviguj ma sem!