Zoologická záhrada a Dinopark Bratislava

Až 157 druhov a 983 kusov zvierat na vás čaká v zoologickej záhrade v Bratislave, ktorá vznikla 9. mája 1960 a nachádza sa v Mlynskej doline, ktorá patrí k mestskej časti Karlova Ves. Ak sa viacerí pýtate, prečo má zoologická záhrada v Bratislave vo svojom znaku hlavu rysa ostrovida, tak je to preto, lebo ako jedna z prvých zoologických záhrad v Európe vychovala rysie mačiatka. Mačkovité šelmy sú obľúbenými zvieratami u návštevníkov i dnes, kde stredobodom pozornosti sú hlavne biele tigre.

 

Uvidíte tu však aj jedinečného bieleho leva a pri bielej farbe zostaneme aj u nosorožcov. Ďalej si môžete vychutnať pohľad na zebry, žirafy, pelikány, plameniaky a mnoho ďalších zvierat.

Veľmi obľúbený je aj zatiaľ jediný slovenský Dinopark, ktorý je súčasťou zoo od roku 2004. Na rozlohe 3 ha je vsadených 22 modelov dinosaurov v životnej veľkosti. Niektoré z nich vydávajú zvuky a jeden exponát je dokonca pohyblivý. Mechanizmy fungujú len počas hlavnej sezóny. Tieto modely dopĺňa detské paleontologické ihrisko, náučný chodník, 3D kino s plastickou projekciou, predajňa rôznych plyšových a gumených pravekých zvierat.

 

Veľkou zaujímavosťou je tiež živá druhohorná rastlina Wolemia nobilis z príbuzenstva araukárií, ktorá sa na Zemi vyskytovala už pred 175 miliónmi rokov a až do jej náhodného objavenia v Austrálii ju vedci poznali len ako skamenelinu.

V areáli na vás čakajú taktiež stánky s občerstvením, so suvenírmi a aj nápojové automaty. Pre deti sú tu detské ihriská s hojdačkami, lanami a trampolínami. Od začiatku apríla až do konca októbra sa môžu deti tiež povoziť na poníkoch.

Mapa

marker
Naviguj ma sem!