Žiarska dolina

Žiarska dolina, nachádzajúca sa na južnej strane Západných Tatier patrí k najobľúbenejším a najvyhľadávanejším dolinám na Slovensku. Dolina ponúka širokú škálu športových príležitostí ako v lete, tak i v zime. Na svoje si určite prídu priatelia turistiky a horskej cyklistiky a na druhej strane v zime priaznivci skialpinizmu a extrémneho lyžovania. V zimnom období je potrebné byť opatrní a sledovať stupeň lavínového nebezpečenstva, keďže Žiarska dolina patrí k najlavínoznejším terénom v Západných Tatrách. Na jar si zas treba dávať pozor na medvede, ktoré sú v tejto oblasti premnožené a vždy je lepšie chodiť v skupinách ako na vlastnú päsť.

Žiarska dolina v zime

Žiarska dolina v zime

 

Žiarska dolina

 

Pre tých, ktorí chcú vyskúšať pravý horský zážitok, alebo sa im len jednoducho nechce ísť domov po vlastných, sú pripravené kolobežky, ktoré sa hore pri Žiarskej chate dajú prenajať a tak si môžete vychutnať 5 km dlhý úsek po asfaltke uprostred krásnej prírody.

Príroda v žiarskej doline

Potok na ceste Žiarskou dolinou

Potok na ceste Žiarskou dolinou

 

 

Ako sa tu dostanete ?

Mapa - Žiarska dolina

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Možnosti ubytovania

– Žiarska chata, web: www.dolinky.szm.sk/ziarska.
– Chata Kožiar, web: www.koziar.sk.
Okrem týchto dvoch hlavných ubytovacích zariadení v Žiarskej doline môžes využiť aj súkromné priváty v dedine Žiar, v Liptovskom Mikuláši alebo jeho okolí.

 

 

Mapa

marker
Naviguj ma sem!