Veľký Choč

Veľký Choč patrí do skupiny Chočské vrchy. Je najvyšší vrch Chočských vrchov. Tie sú typické tým, že nevytvárajú hrebeň, ale jednotlivé masívy. Z geologického hľadiska sú to vlastne kopy vápenca a tomu zodpovedá aj flóra. Taktiež sa vyznačuje aj hodnotným zastúpením zriedkavo sa vyskytujúcich zvierat.

Známy je hlavne kvôli svojim nádherným výhľadom, kde máte akoby na dlani celú Liptovskú kotlinu, Západné Tatry, Vysoké Tatry a Nízke Tatry.

Trasy vedúce na Veľký Choč

Na Veľký Choč sa dá vystúpiť ako z oravskej časti, tak i z liptovskej časti. Na oravskej časti vedie najkratšia a najpoužívanejšia trasa z Valaskej Dubovej po modro značkovanom turistickom chodníku (cca 3.5 hodiny). Na liptovskej strane vedie trasa z Lúčok po červenom značkovom turistickom chodníku ( cca 3,5 hodiny).

301

Turistická mapa pohoria Choč

Východ slnka nad Liptovskou kotlinou

Tí turisti, ktorým nerobí problém si privstať, si môžu vychutnať nádherný východ slnka nad Liptovskou kotlinou. Stačí si správne načasovať cestu a vybrať skvelé počasie.

DSCF7138 DSCF7170

DSCF7184

 

Tradičný silvestrovský výstup na Veľký Choč

Ak si chcete vychutnať pravú silvestrovskú atmosféru v horskom prostredí, tak silvestrovský výstup na Veľký Choč bude pre Vás ako stvorený. Štartuje sa z Valaskej Dubovej. Všade vládne dobrá nálada, hudba vyhráva, ľudia sú k sebe priateľskí a všetci si spoločne vychutnávajú posledný deň v roku. Viac o silvestrovských výstupoch si môžete pozrieť na stránke obce Valaská Dubová.

Mapa

marker
Naviguj ma sem!