Bojnice

Mesto Bojnice sa nachádza v okrese Prievidza v Trenčianskom kraji. Návštevníci tu nájdu mohutný zámok, ktorého história siaha už do 13. storočia. Bol viackrát kompletne prerábaný a budovaný. Ďalej tu môžu navštíviť najstaršiu zoologickú záhradu na Slovensku s okolo 400 druhmi zvierat. Lákadlom turistov sú aj termálne pramene, na ktorých vznikli navštevované kúpele.

Bojnický zámok

Je jedným z najstarších zámkov na Slovensku. Jeho základy siahajú do 13. storočia, kedy bol stavaný z kameňa. Nešlo však o terajšiu podobu. Neskôr, v 16. storočí Turzovci ho prestavali a zámok dostal renesančnú podobu. Za čias Pálfiovcov, v 17. storočí, znova došlo k prestavbe na barokový zámok. Dnešnú podobu začal naberať v roku 1889, kedy ho dal posledný šľachtic gróf  Ján František Pálfi prestavať.

Bojnice Slovakia

Zoo

Bojnická ZOO sa rozprestiera približne na ploche 40 ha a je návštevníkom celoročne otvorená. Zoologická záhrada Bojnice je všeobecného typu. Počet druhov zvierat je okolo 400, za rok 2013 a 2014 bol počet jedincov viac ako 2000. Medzi najvzácnejšie druhy zvierat ZOO patrí mačiak Rolowayov, bongo horský či takin zlatý.

Ceny lístkov sú 4€ pre dospelých, 2€ pre deti, pre dôchodcov a dospelých 2,5€.

Mapa

marker
Naviguj ma sem!