Trnava

Trnava je mesto na západe Slovensko, ktoré leží 45 kilometrov od Bratislavy, hlavného mesta Slovenska. Trnava je krajským mestom, ktoré sa nachádza v nadmorskej výške 146 m n. m. Trnava je tiež prezývaná „malý Rím“, začo vďačí najmä bohatej histórii rímskokatolíckej cirkvi v tomto meste a taktiež mnohým kostolom a pamiatkám, ktoré sa tu nachádzajú.

Trnava si zachovala svoju históriu, ktorú môžu dnes sledovať aj mladšie generácie. V roku 1987 bolo dokonca historické centrum mesta vyhlásené za mestskú pamiatkovú rezerváciu.

V Trnave sa nachádza množstvo historických pamiatok, ktoré potešia každého návštevníka mesta.

Katedrála sv. Jána Krstiteľa

Je jedna z najznámejších pamiatok Trnavy a ranobaroková budova patrí medzi najkrajšie svojho druhu v Európe. Navrhnutá a postavená bola talianskymi architektmi. Vo vnútri vás určite uchváti oltár, ktorý pochádza z roku 1640. Oltár tvorí 27 sôch svätých životnej veľkosti a tiež tri oltárové obrazy.

Katedrála sv. Jána Krstiteľa

Katedrála sv. Jána Krstiteľa

Mestská veža

Mestská veža bola postavená v roku 1574, kedy slúžila ako pozorovateľňa. Vo veži môžete nájsť hodinový stroj z roku 1729 a taktiež zvony z roku 1692. Nachádzajú sa tu taktiež jediné zachovalé slnečné hodiny v meste.

Mestská veža - Trnava

Mestská veža

Či už ste, alebo nie ste milovníkmi dejín, mesto Trnava je určité dobré navštíviť. Dozviete sa mnoho zaujímavých informácií, spoznáte nových ľudí, nové miesta a pamiatky. Príďte aj vy nahliadnuť do jedného z najstarších miest na Slovensku.

Mapa

marker
Naviguj ma sem!