Poľovníkov vodopád, Bobrovecký vodopád

Poľovníkov vodopád, alebo tiež Poľovnícky vodopád, vodopád Stará voda či Bobrovecký vodopád sa nazýva krásny prírodný výtvor, ktorý leží na potoku Stará voda. Nachádza sa neďaleko Bobroveckej Vápenice pri vstupe do Jaloveckej doliny.  bo na okraji Západných Tatier.

Vodopád dosahuje výšku 12 metrov a zaujímavosťou pre tento vodopád je, že na niektorých mapách sa ani nenachádza.  Nepatrí síce k najznámejším vodopádom v Západných Tatrách, ale to kompenzuje jeho nádherné prostredie, v ktorom sa nachádza a mohutný zvuk padajúcej vody.

Vodopád padá zo skalného zrázu, ktorý vznikol poklesom podložia na zlome menej odolných vápencových horninách. Vodopád je v hlbokom polkruhu skalného masívu, na ktorom môžete vidieť skupiny rias a lišajníkov.

Najväčší prietok vody má vodopád pochopiteľne v jarných mesiacoch pri topení snehu, ale taktiež po výdatných dažďoch. V zime celý vodopád zamŕza a mení sa na nádhernú ľadovú scenériu, akú je možné vedieť i v Slovenskom raji.

Poľovníkov vodopád

Poľovníkov vodopád

Prístup

Najjednoduchší prístup k Bobroveckému vodopádu vedie z obce Jalovec k penziónu Ďumbier, odkiaľ vás smerové tabuľky navedú priamo k vodopádu. Túra je nenáročná a je vhodná na rodinný výlet s deťmi, ktorým sa nádherné prostredie bude určite páčiť.

Mapa

marker
Naviguj ma sem!