JASNÁ Nízke Tatry

JASNÁ Nízke Tatry je najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku, ktoré je známe nielen na Slovensku a každoročne tu zavíta tisíce zahraničných turistov. Ako už z názvu vyplýva, lyžiarske stredisko sa nachádza v geomorfologickom celku Nízke Tatry, v chránenom území NAPANT-u.

Najvyšší bod lyžiarskeho strediska je Chopok, ktorého nadmorská výška dosahuje 2024 m n. m. Tento vrch je veľmi zaujímavý. Nielen, že je to najveternejšie miesto na Slovensku, ale taktiež rozdeľuje lyžiarske stredisko na dve časti, severnú a južnú. Severná strana sa rozprestiera na Liptove a južná naopak na Horehroní. Na Chopku sa taktiež nachádza novovybudovaná panoramatická terasa s reštauráciou, odkiaľ si za priaznivého počasia môžete vychutnať nádherné výhľady na obe strany lyžiarskeho strediska.

Lyžiarske stredisko ponúka viac ako 49 km zjazdoviek, z ktorých je približne 29 km umelo zasnežovaných. Celkovo sa tu nachádza 41 zjazdoviek každej obtiažnosti a tak si na svoje prídu začiatočníci, ale i skúsení lyžiari. Okrem iného sa tu nachádza Snow park, či Fun zone. Stredisko poskytuje aj večerné lyžovanie. Sezóna trvá približne 5 mesiacov od decembra do apríla, v závislosti od snehových podmienok.

Lyžiarske stredisko Jasná Nízke Tatry poskytuje taktiež rozsiahle ubytovacie zariadenia, reštauračné služby na veľmi vysokej úrovni, ski servis, lyžiarske školy, požičovne športového vybavenia alebo predajne športového oblečenia.

Chopok_I

Lyžiarske stredisko Jasná poskytuje pre rodiny zábavný program a atrakcie aj počas letného obdobia. Stačí zobrať svoju rodinu a prísť si zalyžovať alebo sa zabaviť v tomto nádhernom stredisku.

 

 

Mapa

marker
Naviguj ma sem!