Habakuky

Na Donovaloch, pár kilometrov od Banskej Bystrice sa rozprestiera Dobšinského rozprávkový svet – Habakuky. Je to prvá rozprávková dedinka na Slovensku pre všetkých, ktorí chcú pocítiť atmosféru slovenských ľudových rozprávok. Toto miesto je priam ideálne pre rodinnú dovolenku, ale radi tu zavítajú aj detské tábory, či školy v prírode.CIMG1336

V rozprávkovom areáli sa nachádza 15 netradičných domčekov, kde má každý svoje jedinečné meno. Okrem nich sa tu nachádza Škrupinový zámok s jazierkom, amfiteáter s kapacitou približne 200 osôb, ale aj napríklad obchodný dom KÚRNIK ŠHOPA SENTER. A ak ste hladní, tak v Hodovni dostanete priam rozprávkový obed, ktorý je pripravený v rozprávkových obaloch.

Stretnúť sa tu môžete aj so známymi rozprávkovými bytosťami, ako sú Laktibrada, Popolvár, Zlatá Priadka a mnohí ďalší, ktorí vám zaručia nezabudnuteľný zážitok z tejto rozprávkovej dedinky. Pre rodiny je tu pripravený aj pestrý program, ktorý obsahuje mnoho divadelných predstavení, ukážky ľudových remesiel a mnoho iného.

CIMG1319

Táto rozprávková dedina skrýva v sebe toľko tajomstiev a prekvapení, že sa ju určite oplatí navštíviť, ale to ešte nie je všetko. Dedinka má i svoju originálnu menu, ktorou sa tu platí a obchoduje. Sú to Habakuky mince, ktoré si môžete zobrať domov i ako suvenír na pamiatku. Zlatý habakuk je v hodnote 1€ a strieborný habakuk v hodnote 0,50€. Bankovky si môžete zameniť priamo v dedinke v tzv. „habodajoch“ a mince si tu môžete zameniť taktiež u známeho vodníka Dušičku. Spätná zámena mincí na eurá nie je možná a tak si ich môžete nechať ako suvenír.

Mapa

marker
Naviguj ma sem!