Čutkovská dolina

Čutkovská dolina je jedna z najkrajších dolín Veľkej Fatry. Dolina sa nachádza v národnom parku Veľká Fatra blízko mesta Ružomberok. Naprieč dolinou preteká potok Čutkovo.

DSCF3090
Na začiatku doliny sa nachádzajú koliby, ktoré ponúkajú reštauračné a ubytovacie služby. Toto miesto je ideálne pre rodiny s deťmi, ktorí si chcú vychutnať dovolenku uprostred nádhernej prírody.

DSCF3102
V letnom období za ideálneho počasia deti určite ocenia preliezky a ihriská v okolí ubytovacích zariadení. No nie len to. Deti sa môžu vyblázniť aj v detskom zábavnom parku Obrovo. Je tu pre nich pripravená trampolína, preliezačka, priestor vyhradený na lukostreľbu, streľbu zo vzduchovky a ďalšie atrakcie. Naopak dospelí si môžu zašportovať na multifunkčnom, prípadne prírodnom ihrisku.

DSCF3101

Môžete si tu užiť aj pohľad na ovečky, či diviakov, ktorí tú majú tiež svoje miesto. Taktiež sa pokocháte pohľadom na pstruhov, ktorí sa hemžia v malom jazierku.

DSCF3078

Približne 2 km od ústia doliny sa nachádza priehrada,okolo ktorej sú lavičky a ohniská určené na oddych. Taktiež v doline nájdete dokonca až 4 studničky s pitnou vodou.

DSCF3086

Hlbšie v doline sa nachádza Chata pod Kozím a tiež Vyšný Pálenický vodopád. Celou dolinou vedie modro značený turistický chodník, ktorým sa môžete dostať až do sedla pod Vtáčnikom.

Z Čutkovskej doliny je možné prejsť do Hrabovskej doliny, ktorá v sebe ukrýva taktiež množstvo krás a atrakcií.

Mapa

marker
Naviguj ma sem!