Aquapark Tatralandia

Aquapark Tatralandia sa nachádza v srdci Liptova v nádhernej scenérii hôr, pri severnom brehu priehrady Liptovská Mara, s výhľadom na Západné, Vysoké a Nízke Tatry. Leží iba 2 km od mesta Liptovský Mikuláš a je dostupný zo všetkých hlavných dopravných ťahov.
Celoročnosť aquaparku umožňuje zdroj termálnej vody prúdiaci z viac ako 2500 metrovej hĺbky s teplotou 60,7 °C. Aquapark Tatralandia je najväčší celoročne otvorený vodný park nie len na Slovensku, ale aj v Čechách a Poľsku.

1

Z jedenástich bazénov je osem otvorených celoročne, z ktorých 3 sú kryté a vďaka termálnym prameňom má voda príjemnú teplotu 26 až 38 °C. V pomerne rozľahlom komplexe si určite každý príde na svoje a nájde to pravé pre seba. Pre deti sú tu pripravené teplé plytké bazéniky a malé šmýkačky, staršie deti sa môžu vyblázniť na rôznych vodných atrakciách a ak ste prišli bez detí, tak si môžete užiť rôzne masáže, zábaly a sauny, ktoré ponúka wellness centrum.

Medzi najznámejšie atrakcie Tatralandie určite patrí krytý komplex Ostrov pirátov z Karibiku, kde teplota „mora“ má teplotu až 36 °C. Komplex ponúka tajomné podvodné osvetlenie a samozrejme nesmie chýbať pirátsky poklad. Aquapark sa tie môže pochváliť svojím najstrmším toboganom na Slovensku, ktorý má 35 m dlhý voľná pád alebo tiež najdlhším toboganom na Slovensku, ktorého dĺžka predstavuje 146 m a  je tu možné jazdiť na nafukovacích kolesách. Inde na Slovensku tiež nenájdete taký počet šmýkačiek a toboganov, keďže tu ich je 28 s celkovou dĺžkou viac ako 1800 m. Taktiež je tu celodenný program pre najmenších o ktorý sa stará skúsený tím animátorov.

Mapa

marker
Naviguj ma sem!